Jak pozbyć się wrośniętego paznokcia bez konieczności operacji !

Jak pozbyć się wrośniętego paznokcia bez konieczności operacji !

wrastającyWrastający paznokieć, to bolesna dolegliwość wielu osób, które niejednokrotnie muszą udać się do szpitala, celem pozbycia się dolegliwości. Są jednak sposoby, zwłaszcza, dla osób, u których nie widać jeszcze oznak infekcji, a problem wystąpił.  Ta choroba spowodowana jest wieloma czynnikami, ale nie należy panikować, ponieważ istnieją sposoby aby się tego pozbyć. Jednym z nich jest operacja, ale również możesz pozbyć się problemu domowym sposobem. To oznacza, że większość ludzi, którzy mają ten problem, mogą go rozwiązać w domu, ale musisz wiedzieć, że można to zrobić samemu tylko w początkowym stadium, kiedy jeszcze nie istnieje żadna możliwość komplikacji.

Domowe sposoby na wrastający paznokieć, pozwolą ci na dłuższy czas zapomnieć o dyskomforcie związanym z wrastaniem paznokci. Jednak zaproponowane zabiegi przynoszą ulgę tylko wtedy, gdy proces wrastania paznokcia w skórę nie jest jeszcze zbyt zaawansowany. W przeciwnym razie konieczna jest wizyta u podologa, a nawet chirurga, ponieważ brak interwencji lekarskiej w skrajnych przypadkach może skutkować amputacją części, a nawet całego palca. Mamy nadzieje, że te proste sposoby pozwolą Ci na zmniejszenie lub pozbycie się dolegliwości związanych z wrastającym paznokciem.

Kąpiel wodna

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, to zmiękczenie paznokci i powierzchni dookoła ich. Możesz to zrobić w trakcie zwykłej gorącej kąpieli. W 5 litrach wody, dosypując do niej 3 łyżki sody oczyszczonej i 2 łyżki soli z mikrohydryną lub kilka  kropli olejku  Tea Tree Oil, namocz stopy. Temperatura wody musi wynosić ok. 37C. Po namoczeniu, możesz po prostu łagodnie usunąć wrośnięty paznokieć.

sól z mikryhydryną       drzewo herbacianeOkład z plastra

Możesz sobie pomóc za pomocą plastra, który pomoże usunąć paznokieć w łatwiejszy sposób.  Weź płatek kosmetyczny, nasączony płynem antybakteryjnym (do kupienia w Aptece) lub Aloe Gel, umieść wacik pomiędzy skórą a paznokciem. Weź pensetę i podnieś paznokieć za jego koniec. Pozostaw wacik i zabezpiecz go na 24 godziny, następnie wymień opatrunek na świeży. Powtarzaj ten zabieg przez 15 dni, po tym czasie twój paznokieć powinien już wrócić do normy. Jeżeli nie możesz użyć płatka kosmetycznego w tym miejscu, możesz również użyć mieszanki czosnku i miodu ( jedna łyżka miodu plus jeden ząbek czosnku), lub aloesu (Aloe Gel). Pamiętaj, że jeśli chcesz aby ten zabieg się udał, musisz zmiękczać paznokieć i skórę i zmieniać opatrunki regularnie. W przypadku komplikacji bezzwłocznie skontaktuj się ze swoim lekarzem.

aloe gelWszystkie produkty do kupienia – kontakt sciezkazycia77@gmail.com lub dzwoniąc na numer 506 109 139