Domowe sposoby na piękne i zdrowe zęby

Domowe sposoby na piękne i zdrowe zęby

zebyKażdy chce mieć biały i lśniący uśmiech i świeży oddech. Jednak po pewnym czasie, jeśli nie utrzymujemy odpowiedniej higieny jamy ustnej, zęby mogą okazać ciemniejsze i pełne plam. Odkładanie się kamienia nazębnego może wywołać stan zapalny tkanek wokół zębów i dziąseł. Kamień nazębny, to stwardniała płytka na zębach, to warstwa żywych i martwych bakterii rozwijających się na zębach i dziąsłach.  Utrzymywanie takiego stanu jest przyczyną przykrego zapachu z ust oraz nieprzyjemne w dotyku zęby, a co za tym idzie brzydki uśmiech. Zaniedbania tego typu prowadzą do zapalenia, uszkodzenia tkanek kostnych a także próchnicy.

Niebezpieczne są także przebarwienia zębów spowodowane takimi produktami jak: soki owocowe, kawa, papierosy,  cocal cola i inne. Powodują one nie tylko przebarwienia, z czasem szkliwo ulega drobnym pęknięciom, odsłania się zębina i uszkadzają dziąsła oraz powodują erozję zębów.  Jeżeli już powstanie kamień nazębny, możesz go usunąć mechanicznie u stomatologa.  Są jednak domowe sposoby na pozbycie się kamieni i przebarwień.  Oto kilka sposobów na białe i zdrowe zęby:

  • Mycie zębów po każdym posiłku
  • Dobra szczoteczka do mycia zębów (szczotkowanie min 2 min)
  • Dobra pasta do zębów

 A czym czyścić zęby?

MicroBrite with Microhydrin

pastaProszek do zębów o miętowym zapachu – to pierwszy na świecie proszek do zębów z właściwościami przeciwutleniającymi. W jego skład wchodzi najaktywniejszy przeciwutleniacz – mikrohydryna. MicroBrite WYBIELA zęby bez użycia twardych środków ścierających i przyjemnie odświeża. Przywraca odpowiednie pH jamy ustnej, utrudnia powstawanie nalotu na zębach, kamienia nazębnego a tym samym nieprzyjemnego zapachu z ust.  Ksylitol hamuje rozwój próchnicy, aktywizuje proces remineralizacji, tzn. nasyca minerałami zarówno zdrowe szkliwo, jak i zęby uszkodzone przez próchnicę, zmniejsza rozwój mikroflory chorobotwórczej, która wywołuje próchnicę i choroby dziąseł, stabilizuje pH śliny i sprzyja odkładaniu się wapnia w szkliwie zębów. Aloe Vera dobroczynnie wpływa na dziąsła, likwiduje podrażnienia i zapalenie przyzębia oraz dziąseł, sprzyja ich wyleczeniu. Mentol – działając drażniąco na zakończenia nerwowe, zapewnia bezbolesny, przeciwbakteryjny i lekko chłodzący efekt, koi uszkodzone miejsca, poprawia obieg krwi w dziąsłach, odświeża oddech na długo. To jedyny tak doskonały środek na rynku.

Soda oczyszczona - to sprawdzony domowy sposób. Szczoteczkę zanurza się w pojemniku z sodą lub łyżkę stołową sody miesza się w kubeczku ze szczyptą soli i w tej mieszaninie macza się szczoteczkę. Na przebarwienia wskazana jest pasta z sody i soku z cytryny.
Uwaga! Soda ma działanie drażniące, dlatego myjąc nią zęby należy uważać na dziąsła. Nieumiejętne stosowanie wyrządzi więcej szkód, dlatego należy unikać mycia sodą.

Czysta woda. Brak pasty nie może być powodem do rezygnacji z mycia zębów, należy użyć zwykłej wody z kranu w celu umycia zębów, jeżeli w danym momencie nie posiadamy pasty.

Nietypowe sytuacje- np. zgubienie szczoteczki na wakacjach nie powinno być powodem do rezygnacji z mycia zębów, należy umyć czystym palcem i wyczyścić czystą nitką.

Płukanie jamy ustnej w każdych okolicznościach, a szczególnie po każdym posiłku usuwa większość resztek pokarmowych, redukuje ilość osadu na zębach oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł i przebarwień. Najważniejsza jest systematyczność i nawyk – nawyk do dbania o zdrowe i białe zęby oraz własne zdrowie.

Więcej na www.magic-water.pl

Zapisz