Ten napój niszczy tarczycę!

Ten napój niszczy tarczycę!

Badania naukowe dowodzą, że soja i mleko sojowe są niezdrowe i  powinno się ich unikać za wszelką cenę, ponieważ ich spożycie szkodzi zdrowiu.  Mleko sojowe zawiera dużo naturalnych toksyn, tj.: inhibitory enzymów, które blokują działanie trypsyny i innych enzymów koniecznych do trawienia protein oraz  hemaglutyninę – substancję powodującą zlepianie krwinek. Inhibitorów nie da się  wyeliminować poprzez gotowanie. Mogą one stać się powodem poważnych zaburzeń żołądkowych, obniżenia stopnia trawienia protein oraz chronicznego niedoboru aminokwasów.  Inhibitory trypsyny i hemaglutynina są inhibitorami wzrostu (hamują wzrost). Zwierzęta laboratoryjne (np. szczury) pozbawione mleka matki i karmione soją (zawierającą te  składniki)  nie rosną normalnie.  Spożywanie 2 szklanek dziennie mleka sojowego, może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego. Niektóre badania dowodzą, że spożycie soji może powodować zwiększenie zapotrzebowania na witaminę B12 i witaminę D. Ponadto narażone na działanie wysokiej temperatury, podczas przetwarzania białko jest szkodliwe dla zdrowia. Produkty sojowe są bogate w kwas fitynowy, który zapobiega przyswajaniu jodu, cynku, wapnia, magnezu, miedzi i żelaza. Mleko sojowe zawiera karagen E407, to produkt, który służy do żelowania, ma właściwości zagęszczające i stabilizujące. Agencja Badania Raka (IARC), uważa, że E 407 powoduje stany zapalne przewodu pokarmowego, owrzodzenia, a nawet raka okrężnicy (co zaobserwowano u zwierząt laboratoryjnych), a u niektórych powstania guza.

mleko sojoweWprawdzie do produktów spożywczych stosuje się karagen negatywny, jednak według IARC w połączeniu z bakteriami, procesami przetwórczymi i sokiem żołądkowym jest szkodliwy. Karagen stosuje się też w: szamponach do włosów, wegetariańskich parówkach i np. pasty do zębów.
Składniki mleka sojowego:

  • Karagen
  • Sól morska
  • Naturalny aromat
  • Cukier trzcinowy
  • Witamina A
  • Węglan wapnia
  • Witamina B 12
  • Ryboflawina – B2

To są powody, dla których należy unikać mleka sojowego.  Mleko sojowe, nie jest prawdziwym mlekiem, to produkt syntetyczny, bardzo szkodliwy dla zdrowia. Chcesz wiedzieć więcej? Kontakt biuro@magic-water.pl

Zapisz