Olej kokosowy - w kuchni i kosmetyce

Olej kokosowy – w kuchni i kosmetyce

Olej kokosowy jest bardzo korzystny i ma szerokie zastosowanie w kuchni i kosmetyce, reguluje przemianę materii, jest doskonały do pielęgnacji skóry i włosów, reguluje trawienie, obniża poziom stresu, poprawia stan zdrowia układu odpornościowego, reguluje poziom cholesterolu i wspomaga proces odchudzania. Olej kokosowy nie zawiera zwyczajnych tłuszczów nasyconych, jakie można znaleźć w serze czy mięsie. Zawiera trójglicerydy o średniej długości łańcuchów kwasów tłuszczowych, które są przyswajane w zupełnie inny sposób niż reszta kwasów tłuszczowych.

olejOlej kokosowy może być wykorzystywany w wielu dziedzinach naszego życia – do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Dodając olej kokosowy do pożywienia, stymuluje tarczycę, zwiększa poziom energii i równoważy poziom hormonów.  Olej kokosowy – to lepsze spalanie tłuszczu, lepsze funkcjonowanie mózgu i inne korzyści dla naszego organizmu. Unikalna kombinacja kwasów tłuszczowych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu. W perspektywie długoterminowej spożycie oleju kokosowego może przyczynić się do znacznej utraty wagi.

Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który ma działanie anty-bakteryjne, antu-wirusowe oraz anty-grzybiczne,  może pomagać w leczeniu wszelkich zakażeń. Kwasy tłuszczowe i produkty powstałe przy ich trawieniu, zawarte w oleju kokosowym mogą eliminować szkodliwe patogeny, przyczyniając się do zapobiegania zakażeniom.

Niektóre zastosowania oleju kokosowego:

1. Zwiększenie metabolizmu -  Aby korzystać z oleju kokosowego jako środek wspomagający metabolizm (odchudzanie) należy spożywać 2 łyżki  oleju kokosowego dziennie.

2. Olej kokosowy w wysokiej temperaturze – Olej kokosowy, w przeciwieństwie do innych rodzajów olejów, doskonale nadaje się do gotowania w wysokiej temperaturze, bez szkodliwości dla naszego zdrowia.

3. Może zastąpić masło – Zamień masło na grzance na  olej kokosowy, będzie zdrowiej i naprawdę smacznie.

4. Chroń swoje usta – Stosuj olej kokosowy, jako domowy balsam do ust,  pomaga latem i zimą.

5. Balsam do golenia – Zastosuj olej kokosowy, jako płyn do golenia i po goleniu, doskonale nawilża skórę.

6. Ochrona zębów – Chcesz zachować zdrowe zęby, nałóż olej kokosowy na co najmniej 10 minut przed szczotkowaniem.

7. doskonały składnik do napoju Smoothie – Jeśli chcesz czuć się bardziej pobudzony, dodaj 2 łyżki. oleju kokosowego do każdego smoothie.

8. Zamień olej roślinny na olej kokosowy – do smażenia. – Wymień olej roślinny na  olej kokosowy  podczas pieczenia ciast  i ciasteczek.

9. Jako składnik do kawy – Aby zwiększyć poziom energii w godzinach porannych, dodaj  jedną łyżkę oleju kokosowego do swojej kawy (zamiast śmietanki)

10. Naturalny sposób do usuwania makijażu – Stosuj olej kokosowy do usuwania makijażu twarzy i rzęs, rzęsy staną się dłuższe, mocniejsze i zdrowsze, a skóra gładsza.

11. Zapobiega i redukuje rozstępy oraz cellulit – Zastosuj olej kokosowy kilka razy dziennie na swoje rozstępy, już po miesiącu zauważysz różnicę. Skóra będzie bardziej nawilżona, zmniejszą się widoczne już rozstępy, ponadto  zapobiegnie powstawaniu nowych.

12. Jako balsam nawilżający skórę – Nawilżają i odżywiają skórę, jeżeli zastosujesz  olej kokosowy po wyjściu spod prysznica.

13. Naturalna pasta do zębów – Zmieszaj  równe części sody i oleju kokosowego. Dodaj Ta pasta domowej roboty będzie wybielać zęby i  skutecznie czyścić jamę ustną.

14. Suche łokcie, kolana i stopy – Połącz sól z microhydryną z olejem kokosowym i wmasuj (jak peeling) w  suche stopy, łokcie i kolana, aby były miękkie, usuwając martwy naskórek.

15. Relaksacja- Zastosuj do kąpieli, dodając olej kokosowy  plus olejek z drzewa herbacianego. Aromaterapia na koniec dnia  sprawi, że poczujesz się zrelaksowany.

16. Dodatek dla zwierząt – Dodaj olej kokosowy do żywności zwierząt domowych. Jest to korzystny dla ludzi i dla zwierząt.

Reasumując, olej kokosowy doskonały niemal na wszystko, od stosowania w kuchni, po kosmetykę, pomocny w leczeniu. Naturalnie  i zdrowo – stosujmy olej  kokosowy. Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowego stylu życia? www.magic-water. pl

Zapisz