DOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE STOPY

DOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE STOPY

Jednym z najlepszych sposobów na piękne stopy jest pedicure, tylko czy usunie problem z popękanymi piętami? Jeśli masz suchą skórę, to może być bardzo irytujące i bolesne, zwłaszcza przy popękanych piętach. W niektórych przypadkach pedicure, pumeks i parafina, przyniosą ulgę. Jednak nie każdego stać na częste i drogie zabiegi kosmetyczne.

Co powoduje popękane pięty i jak im zapobiegać?

W większości przypadków dzieje się tak, ponieważ masz suchą i odwodnioną skórę,  a obciążenie suchej skóry, powoduje uszkodzenia na piętach, często bolesne. Niektóre schorzenia, w tym łuszczyca i egzema mogą  także powodować pękanie skóry na piętach.

Proponujemy domowe sposoby  na miękkie i piękne stopy (bez pęknięć na piętach), wszystkie łatwe, proste i tak samo skuteczne:
popekane stopy

1. Miód

To jest niesamowite lekarstwo dla spękanych stóp. Wystarczy dodać jedną szklankę miodu na pół małego wiaderka (miski) z ciepłą wodą, dodać 1 miarkę soli z mikrohydryną, następnie moczyć stopy w roztworze przez około 20 minut.  Potem należy zetrzeć martwy naskórek z pięt za pomocą tarki lub pumeksu. Miód jest niesamowity dla popękanych stóp, szybko uleczy Twoje stopy, naturalnie nawilży, posiada też właściwości antyseptyczne. Zaleca się, aby to zrobić taką kąpiel dla stóp  2-3 razy w tygodniu.

2. Oliwa z oliwek plus płatki owsiane

Lecznicza maseczka na stopy – uzdrawiająca stopy. Odmładza i zmiękcza oraz nawilża suche i spękane stopy. Połącz jedną łyżkę  płatków owsianych z 4 – 5 kropli oleju z oliwek. Dobrze wymieszaj, aż pasta zostanie uformowana. Nałóż na stopy, owiń folią, załóż skarpety i pozostaw je na 30 minut, aż twoje stopy będą dobrze nawilżone. Następnie spłucz i zastosuj pedicure (usuń martwy naskórek), powtarzaj do czasu wyleczenia.

3. Banan

Banan, to naturalny balsam, który pomoże Ci zmiękczyć suchą skórę. Rozgnieć banan, nałóż na stopy, owiń folią, załóż skarpety i pozostaw na 15 minut. Następnie umyj stopy ciepłą wodą, stosuj do czasu zlikwidowania pęknięć.

Zapraszamy na www.magic-water.pl