MENOPAUZA- NIE TAKA STRASZNA

MENOPAUZA- NIE TAKA STRASZNA

Wiek, w którym się pojawia klimakterium i długość trwania tego okresu to sprawa indywidualna, podobnie jak kolejność i obecność występowania poszczególnych objawów menopauzy. Menopauza i poprzedzające ją klimakterium (zwane też przekwitaniem) nadchodzi, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może zajść w ciążę. Z menopauzą wiąże się szereg uciążliwych objawów. Wczesna menopauza dotyczy kobiet, które nie ukończyły 40 roku życia. Częste objawy przekwitania, to: zmiany w cyklu miesiączkowych, uderzenia gorąca, wahania nastroju, nadmierne wysuszenie skóry, które często są uważane jako przemęczenie.
Niezależnie od wieku, powinny zaniepokoić Cię objawy:

 • wszelkie zmiany w cyklu miesiączkowych – krwawienia pojawiające się częściej niż do tej pory oraz takie, które są zbyt skąpe lub bardziej obfite niż zwykle
 • nadmierne wysuszenie skóry, np. jeszcze kilka miesięcy temu używałaś tylko kremów matujących, a teraz stosujesz wyłącznie nawilżające
 • gwałtowne uderzenia gorąca i towarzyszące im czasem kołatanie serca, zwłaszcza w sytuacjach stresowych
 • nadmierne pocenie się
 • wahania nastroju – dość gładko przechodzisz od depresji do agresji
 • szybkie i nieuzasadnione (np. zmianą diety) tycie – centymetrów przybywa zwłaszcza w okolicach bioder oraz ud
 • kłopoty z zasypianiem

Na rynku znajduje się obecnie najlepszy produkt Phyto Mix- to produkt dla kobiet przechodzących fizjologiczne zmiany tak zwanego okresu dojrzałego (klimakterium i menopauzy).

Phyto Mix –to produkt również dla kobiet młodych, po operacjach np. usunięcia jajników, a jajniki to główny producent estrogenu. Dla kobiet, które z racji nieszczęśliwych zdarzeń takich jak: wszelkiego rodzaju patologia układu rozrodczego, ciąża pozamaciczna, różne problemy z jajnikami. Niejednokrotnie lekarz musi podjąć drastyczną decyzję o usunięciu jajnika. Usunięcie nawet jednego jajnika to ogromny problem dla kobiety, ponieważ organizm produkuje mniej estrogenu. Młode kobiety po usunięciu jajnika posiadają dolegliwości związane z menopauzą.

phytoUkład endokrynogenny, to nie tylko sprawa hormonów, to system zarządzany przez przysadkę mózgową i w zależności od tego jak pracuje trzustka, tarczyca, nadnercza czy jajniki, tak pracują wszystkie pozostałe narządy.

Niedobór estrogenów w organizmie jest ogromnym problemem. W pożywieniu mamy dużo fitoestrogenów,  znajdują się w warzywach strączkowych takich jak fasole, groch, bób, warzywa krzyżowe, w produktach sojowych, zbożach, olejach roślinnych i serach pleśniowych. Chcąc tymi produktami uzupełnić niedobory estrogenu musielibyśmy zjeść ich bardzo dużo, a to już obciążenie dla układu pokarmowego ale również dla naszych kieszeni.

Fitoestrogeny czy estrogeny, mają ogromny wpływ na cały nasz organizm a nie tylko na system endokrynny, ich brak w organizmie  powoduje zaburzenia w układzie krążenia i w układzie sercowo-naczyniowym.

Alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej są fitoestrogeny, które dała nam natura i umieściła je w odpowiednich roślinach. Jaka jest rola fitoestrogenów w naszym organizmie? Zapobiegają one rozwojowi chorób układu krążenia, chorobom układu kostno-mięśniowego, nie dopuszczają do rzeszotowienia kości – osteoporozy, normalizują procesy metaboliczne w skórze właściwej, pomagają w spowolnieniu procesu starzenia, wspomagają samopoczucie kobiet.

PhytoMix for Woman firmy CORAL CLUB, to produkt na bazie najdroższych i najcenniejszych składników roślinnych, które występują w przyrodzie.

LIFENOL z szyszek chmielu, BETA ALAINA – aminokwas, kompleks LIGNANÓW LNIANYCH z siemienia lnianego i SZAFRAN.

Lifenol z szyszek chmielu zwiększa i wyrównuje poziom estrogenu tzn. nawet jeśli mamy estrogenu bardzo mało albo w ogóle nie mamy, to estrogen z szyszek chmielu w postaci lifenolu będzie wyrównywał ten poziom.

Aminokwas beta alanina (który  nasz organizm też sam produkuje ale z biegiem czasu produkuje coraz mniej i z bardzo dużym osłabieniem), to aminokwas odpowiedzialny za budowanie naszej masy mięśniowej i siły (Aminokwas działający w obrębie szybkokurczliwych włókien mięśniowych, a więc tych, które odpowiadają za rozwój masy i siły), za usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Usuwa pojawiające się „zlewne” poty więc nie ma obrzęków. W czasie menopauzy, gdy spada metabolizm, kobiety zwiększają swoją masę ciała, a ten aminokwas powoduje, że nadmiar wody jest usuwany z organizmu, mięśnie stają się elastyczne i sprężyste, co również wspomaga pozytywne działanie kuracji estrogenowej w organizmie. Lignany lniane wyrównują poziom estrogenów, regulują ośrodek termoregulacji, działają pozytywnie na pracę naszych mięśni, również działają w naszych jelitach przygotowując odpowiednie podłoże do absorpcji substancji endogennych. Lignany należą do grupy roślinnych związków określanych jako fitoestrogeny. Fitoestrogeny nazywane są również hormonami roślinnymi, gdyż w swoim działaniu, po dostaniu się do przewodu pokarmowego i przemiany, przypominają ludzkie estrogeny.
Lignany możemy znaleźć w wielu produktach roślinnych, np. pełnych ziarnach zbóż, owocach, warzywach, ziołach, czerwonym winie, kawie czy herbacie. Niestety, nie łatwo jest pozyskać lignany z tych produktów, ponieważ dostarczają one jedynie około 0,25 do 1.0 miligrama lignanów na 100 gram pożywienia. Bogatym źródłem lignanów są natomiast nasiona roślin oleistych i ich produkty, zwłaszcza olej lniany i olej sezamowy, a także oliwa z oliwek. Zdecydowanie najbogatszym ich źródłem jest siemię lniane, które zawiera 700 razy więcej tych związków niż inne gatunki roślin.

Lignany przyczyniają się również do

 • ochrony przed osteoporozą,
 • zmniejszenia poziomu cholesterolu LDL we krwi,
 • niwelowania niekorzystnych skutków działania wolnych rodników na nasz organizm, hamowania rozwoju bakterii i grzybów chorobotwórczych,
 • mają działanie hipoglikemiczne (obniżające stężenie glukozy we krwi) i przeciwcukrzycowe.szafran

Szafran, to jedna z najdroższych i najszlachetniejszych przypraw świata. Od wielu wieków ceniony jest za swe unikalne właściwości lecznicze i wykorzystywany jako przyprawa, składnik kosmetyków i leków. W starożytności był cennym środkiem przeciwdepresyjnym i leczniczym w przebiegu wielu ciężkich chorób, np. czarnej ospy. Szafran cenią panie głównie za jego korzystny wpływ na łagodzenie objawów napięcia przedmiesiączkowego, przypadłość spowodowaną zaburzeniami hormonalnymi, na którą cierpi wiele kobiet.

Szafran wykazuje działanie przeciwnowotworowe i przeciwbakteryjne.

Dawniej wykorzystywany był w leczeniu wielu dolegliwości i chorób, w tym ciężkich, np. infekcji dróg oddechowych, astmy, szkarlatyny i czarnej ospy. Przydatny w przebiegu chorób układu krwionośnego, chorób serca i żołądka, artretyzmu. U kobiet stosowany był w leczeniu chorób układu rodnego, a u niemowląt w łagodzeniu kolek). Szafran zawiera w sobie niesamowitą ilość substancji, które stymulują produkcję estrogenów, wyrównując ich poziom tak jak zawarty w szyszkach chmielu lifenol.

Każdy z tych składników wypełnia swoje zadania na płaszczyźnie estrogenowej, reguluje sen, poprawia stan czuwanie-sen, reguluje termoregulację, reguluje ciśnienie, wpływa na elastyczność mięśni, uzupełnia poziom estrogenów, wyrównuje gospodarkę hormonalną.

PhytoMix oddziaływuje na wszystkich płaszczyznach, tam gdzie są potrzebne estrogeny. Ten produkt mogą stosować młode kobiety w wieku 20-25 lat jako formę profilaktyki, jeżeli badanie z krwi wykaże niedobór estrogenów, ponieważ możemy w sposób bezpieczny dostarczyć taką ilość, która jest właściwa dla organizmu. 1 kapsułka dziennie profilaktycznie aż do 3 w ciągu dnia, jeśli tych estrogenów brak.

Wszystkie hormony mają wpływ na poprawę jędrności skóry, obniżają proces starzenia, na  dobrą kondycję mięśni bez „obwisów”. PhytoMix for Woman pomaga w utrzymaniu pięknego wyglądu i  dobrego samopoczucia.

Nie masz jeszcze Phyto Mix? Najwyższa pora, aby to zmienić, pytaj na www.magic-water.pl