Twoja twarz - lustro Twojego zdrowia

Twoja twarz – lustro Twojego zdrowia

Medycyna naturalna mówi, że jeśli przyjrzymy się  uważnie swojej twarzy, możemy dowiedzieć się, jakie problemy zdrowotne mogą u nas występować.

TWARZ

Zmarszczki poziome

Możemy je znaleźć u większości osób  w okolicach oczu i czoła. Obecność ich wskazuje na nadmiar nadmiar cukru i płynnych tłuszczów w naszej diecie.

Zmarszczki pionowe

Najczęściej występują po prawej stronie naszych brwi i mogą wskazywać na osłabienie funkcji wątroby lub zatrucie.

Pomarszczony nos

Ten stan jest bardzo powszechnie występujący i może wskazywać na skłonność do alergii. Może również wskazywać na choroby jelit i przewodu pokarmowego.

Worki pod oczami

To koszmar wielu kobiet  i może wskazywać na problemy z nerkami lub zatrzymywanie płynów w organizmie.

Zapuchnięte oczy

Mamy wówczas, jeżeli nasza dieta jest bogata w cukier i tłuszcz.

Cienie pod oczami

Są żelaznym dowodem, że nie mamy wystarczającej ilości odpoczynku i  brak odpowiedniej diety.

Żółte zabarwienie skóry

Żółte zabarwienie skóry oznacza stan, który jest znany pod nazwą żółtaczki. Oznacza to problemy z wątrobą.

Czerwono-skóra

Brak witaminy D jest głównym powodem tego niezdrowego zabarwienia naszej skóry. Najprostszym źródłem tej witaminy jest świeże powietrze, spacery. Ludzie, którzy nie spędzają czasu na świeżym powietrzu mogą  mieć ten problem. Picie alkoholu, kawy i jedzenie pikantnych produktów żywnościowych może powodować odwodnienie, a to w połączeniu z brakiem witaminy D może powodować  czerwonawe przebarwienia naszej skóry twarzy.

Zmarszczki w kącikach ust i warg

Mając  spierzchnięte wargi lub zmarszczki w kącikach naszych ustach, to może  oznaczać  brak witamin C i B. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego stanu, jest  stosowanie zrównoważonej diety. Innym sposobem jest wyeliminowanie rzeczy, które są szkodliwe dla naszego organizmu.  Należy  zdrowo się odżywiać  i uprawiać aktywność fizyczną. Zdrowa dieta, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia.

Więcej na temat zdrowia na www.magic-water.pl