Pomidor- domowy sposób na trądzik, naczynka a nawet zmarszczki

Pomidor- domowy sposób na trądzik, naczynka a nawet zmarszczki

Nagromadzenie makijażu, brudu, martwych komórek naskórka i innych zanieczyszczeń jest główną przyczyną zatkania porów. Gdy gruczoły łojowe wydzielają zbyt dużo naturalnego oleju ochronnego, to może się skończyć zatkaniem porów.  Jeśli zanieczyszczenia i olej pozostają  pod skórą zbyt długo, to może prowadzić do infekcji bakteryjnej, co w efekcie doprowadzi do pojawienia się trądziku.
Inne przyczyny trądziku to:  niewłaściwe odżywianie, brak równowagi hormonalnej, niski poziom higieny, stres, dojrzewanie, i wiele innych czynników. Trądzik jest chorobą skóry, występuje na twarzy, szyi, klatce piersiowej i plecach, w postaci czerwonych pryszczy, często wraz z ropą.

Obecnie istnieje wiele dostępnych  środków na rynku do  leczenia trądziku, dlatego też trudno jest wybrać ten właściwy i skuteczny, który nam pomoże. Większość z tych środków czy  zabiegów są drogie i nie zapewniają długotrwałych rezultatów. Co więcej, niektóre z nich nie są skuteczne , a ponadto mogą wywoływać niepożądane efekty uboczne.

Proponujemy naturalny i bezpieczny sposób na leczenie trądziku – sok z pomidorów

maseczka

Pomidory są naturalnym antyoksydantem, łatwo dostępne i niedrogie zarazem, w stosunku do kosmetyków z apteki czy drogerii.  Poza leczeniem  trądziku, zapewniają wiele innych korzyści zdrowotnych.
Jak korzystać z soku pomidorowego do  leczenia trądziku?

Po pierwsze: stosuj świeże pomidory  i sok pomidorowy organiczny w codziennej diecie. Dodatkowo, korzystanie z maseczki z soku pomidorowego pomoże Ci pozbyć się największego problemu skóry na dobre!

Na trądzik -  obrać pomidor ze skórki, włożyć miąższ (pomidor), wrzucić do naczynia i zblendować, aż do uzyskania gęstego soku pomidorowego. Nałóż papkę pomidorową na skórze dotkniętej z trądzikiem i pozostaw na 20 minut. Spłukać twarz  zimną wodą, a następnie zastosować łagodny krem.

Na naczynka – pomidor obieramy ze skórki, rozdrabniamy na papkę, dodajemy 1 łyżkę jogurtu naturalnego i 1 łyżkę mąki ziemniaczanej, całość mieszamy i nakładamy na oczyszczoną twarz na 20-30 minut, następnie zmywamy ciepłą wodą i nakładamy krem. Stosować 2 x tygodniowo, do uzyskania rezultatu.

Na zmarszczki – poza maseczką, należy dodatkowo jeść pomidory, ponieważ zapobiegają powstawaniu zmarszczek, nawilżają cerę i zapobiegają pękaniu naczyń krwionośnych.

Powtarzaj zabiegi codziennie, dopóki nie zauważysz poprawy na skórze. Jeśli nie masz czasu, aby użyć miksera czy blendera, można również pocierać świeżym pomidorem skórę twarzy. Będziesz osiągnąć takie same wyniki jak w soku.

Więcej na temat zdrowia i zdrowego stylu życia na www.magic-water.pl