Weź życie w swoje ręce - 12 prawd KARMY

Weź życie w swoje ręce – 12 prawd KARMY

Czym jest karma?  Dosłownie, słowo to oznacza „czyn” lub „działanie”. Karma oznacza  zamierzone działanie, które stanowi przyczynę: korzystne lub szkodliwe i które przyniesie określony skutek. Jest to równoznaczne z prawem Newtona „Każde działanie musi mieć reakcję”. Siła, kiedy mówimy i działamy, mogą być zmienione lub zawieszone, ale nie możemy ich całkowicie zmienić. Prawo przyczyny i skutku w buddyzmie zwane jest „działanie-owoc” i mówi ono, że każde działanie ma swój skutek – dobre działania wracają jako szczęście, złe działania wracają jako cierpienie. Wyznawcy buddyzmu wierzą, że nasze czyny tworzą nasze przyszłe doświadczenia. Oznacza to, że każdy jest w pełni odpowiedzialny zarówno za własne cierpienie i jak i za własne szczęście, za to co czyni sobie i drugiej osobie. Prawo przyczyny i skutku jest na rzeczą uczenia się, to nie jest kara.

Weź swoje życie w swoje ręce

KARMA2Prawo działania

„Jak posiejesz, tak będziesz zbierał”. Prawo działania sprowadza się do przyczyny i skutku. Oznacza to, że wszystko, co możemy wysłać w przestrzeń z czasem do nas wróci. Jeśli chcesz szczęścia, spokoju, miłości i przyjaźni, to powinieneś być szczęśliwy, spokojny i pełen miłości.

Prawo tworzenia
Życie  ot tak się nie dzieje, wymaga Twojego udziału. Wszystko, co nas otacza mówi za siebie i do naszego stanu wewnętrznego. Bądź sobą w otoczeniu wszystkich rzeczy, które chcą być obecne w Twoim życiu.

Prawo pokory

Niczego nie możesz zmienić, jeśli nie nauczysz się przyjmować  zmian. Jeżeli odmówisz ich przyjęcia, to  stale będą za Tobą chodzić, dosłownie w tym samym tempie. Jeśli oglądasz wielokrotnie pewne rzeczy  (czy osoby) jako swoich wrogów i szkodników, nie możesz zaakceptować tego stanu rzeczy, to nie jesteś  przygotowany na wyższy poziom egzystencji i zmian  w swoim życiu.

Prawo wzrostu i rozwoju
Gdziekolwiek jesteś, możesz tam być. Jesteśmy tymi, których można zmienić, a nie ludzi i rzeczy wokół nas. Zmianę należy zacząć od siebie. Wszystko, co mamy w życiu, tym  jesteśmy i nad tym musimy mieć kontrolę. Kiedy zmieniamy  się od wewnątrz, to nasze serca i życie też się zmienia i będziemy podążać za tą zmianą.

karma12Prawo odpowiedzialności

Gdy zrobisz coś złego w swoim życiu, to znaczy, że jest coś nie tak z Tobą. Jesteś odbiciem rzeczy wokół ciebie, a to, co jest wokół ciebie,  jest odbiciem Twoim. Dlatego trzeba stać się odpowiedzialnym za siebie i swoje życie.

Prawo połączenia
Możesz zrobić coś za nic, ważne jest, aby zrobić to tak,  jak trzeba, bezinteresownie. Wszystko we wszechświecie jest podłączone ze sobą. Każdy etap prowadzi do następnego. Dlatego trzeba zacząć od czegoś, czegokolwiek, w celu osiągnięcia czegoś nowego, lepszego. Pierwszy i ostatni etap, każdy z nich ma taką samą wagę, nie zaniedbuj każdej z nich, aby solidnie wykonać zadanie.

Prawo ostrości
Nie można myśleć o dwóch rzeczach jednocześnie. Kiedy skupiamy się na wartościach duchowych, to jest niemożliwe, aby mieć inne myśli, takie jak chciwość i gniew czy pogarda.

Prawo dawania i pokory
Jeśli uważasz, że coś jest prawdą, to od czasu do czasu, trzeba wykazać tę prawdę w swoim życiu. To jest dokładnie tak, gdzie to, co mówimy w teorii, powinniśmy zastosować w praktyce.

Prawo zmiany
Historia będzie się powtarzać w Twoim życiu, do czasu, aż wyciągniesz  wnioski, do czasu aż  zmienisz swój sposób działania. Ucz się na błędach, ale zapamiętaj te lekcje, bo w pewnym momencie można znaleźć się w tym samym miejscu ponownie, jak ostatnim razem, kiedy byłeś w tej samej lub podobnej sytuacji. To Ci pomoże rozwiązać problem.

Prawo tu i teraz
Jeśli widzisz zbyt wiele w przeszłości, brakuje tu Ci otwartego serca tu i teraz, w tym momencie. Stare myśli, stare zachowania, stare marzenia … Wszystkie te rzeczy pozwalają nam mieć nowe plany, nowe wyzwania. Wszystko zależy od Ciebie.

Prawo cierpliwości i nagradzania
Każda nagroda wymaga wstępnej pracy. Nagrody, które mają trwały efekt wymagają cierpliwości i konsekwentnego wysiłku, systematyczności w działaniu. Prawdziwa radość przychodzi podczas wykonywania tych rzeczy, które trzeba zrobić i pozwolić im na wyróżnienie w swoim czasie.

Prawo znaczenia i inspiracji
Zawsze wraca do nas, to w  co zainwestowaliśmy. Prawdziwa wartość czegoś, jest rezultatem energii i intencji, które zostały zainwestowane w nią. Każdy wkład osobisty przynosi nagrodę. Te rzeczy, którym brakuje światła są blade i małe, natomiast te, które zawierają miłość, przynoszą życie, inspirację i energię. Bądź życzliwy dla innych, a inni będą życzliwi dla Ciebie. Pomagaj innym rozwiązywać ich problemy, a ktoś kiedyś pomoże Tobie. Zrób dobry uczynek, a dobry uczynek w jakiejś innej formie do Ciebie powróci. Pomyśl o tym, co w sobie masz i co możesz ofiarować innym. Dobre samopoczucie? Pozytywna energia? A może wiedza na temat zarabiania pieniędzy? Umiejętność nawiązywania relacji? Zacznij się tym dzielić z innymi przy każdej okazji. Rozdawaj to, co masz, na każdym kroku.

karnaWypisz sobie na kartce dużymi literami, bez znaczenia w jakiej formie:
TO, CZYM SIĘ DZIELĘ, ZAWSZE DO MNIE WRACA.
Pamiętaj o tym każdego dnia. Wkrótce zaczniesz zauważać, że „los” stał się dla Ciebie bardziej sprzyjający i łaskawy. To naprawdę działa.