Kilka faktów, dla których należy pić piwo

Kilka faktów, dla których należy pić piwo

Czy lubisz piwo? Jest to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie. Piwo pijemy o każdej porze dnia i nocy, głównie dlatego, że ma wyrazisty smak i komponuje się z wieloma potrawami.

piwoPiwo ma również wiele właściwości, które mogą czynić wiele dobrego dla organizmu. Specjaliści twierdzą, że piwo zawiera właściwości przeciwnowotworowe, może zmniejszyć ryzyko choroby sercowo-naczyniowej, wpływa na zwiększenie gęstości kości, zapobiega chorobom wieńcowym lub demencji, wspomaga układ pokarmowy do prawidłowego działania. Ponadto, spowalnia proces starzenia się skóry, leczy cukrzycę, kamienie żółciowe, a nawet kamienie nerkowe, nadciśnienie i osteoporozę. Może nawet działać jako antyoksydant na  stres i jest moczopędny.
Piwo zawiera  białko i witaminy  z grupy B, w większych ilościach niż na wino, a właściwości przeciwutleniające piwa są równe tym z wina. Ponadto, piwo jest wielkim źródłem składników mineralnych, a jeżeli są spożywane w umiarkowanych ilościach, może zrobić dla ciała i ogólnego stanu zdrowia wiele dobrego. Podajemy kilka sposobów, dlaczego powinno się pić piwo:

 • Picie piwa wpływa na prawidłową pracę nerek. Najnowsze badania wykazały, że  wypicie butelki piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych nawet o 40%.
 • Jeśli chcesz  obniżyć poziom cholesterolu, zacznij pić piwo. Włókno, które znajduje się w piwie przyczynia się do zmniejszenia złego rodzaju cholesterolu we krwi.
 • Picie piwa obniża ciśnienie i reguluje procesy metabolizmu.
 • Piwo (według ekspertów) zawiera wiele witamin z grupy B, B1, B2, B6 i B12.  Ci ludzie, którzy piją piwo mają znacznie wyższy poziom witaminy B6 w organizmie, czyli dwa razy więcej niż pijących wino lub nie pijących.
 • Piwo może przyczynić się do wzmocnienia gęstości kości.
 • Oba związki piwa, lactoflavin i połączenie z kwasem nikotynowym ma wpływ na bezsenność, wspomaga lepszy sen.
 • Regularne spożywanie piwa w umiarkowanych ilościach  – znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca, nawet o 40-60%.
 • Co więcej, konsumpcja piwa nawet może zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi.
 • Najnowsze badania wykazały, że ludzie, którzy pili piwo są mniej narażone na chorobę Alzheimera i demencji.
 • W celu zwalczania stresu, jak pokazują najnowsze badania, należy wypić dwie szklanki piwa dziennie, to pozwoli zredukować stres i niepokój związany z pracą.
 • Wreszcie naukowcy wykryli w piwie związki, dzięki którym będziesz wyglądać  piękniej i młodziej. Witaminy w piwie regenerują skórę i mogą doprowadzić do pozytywnego rezultatu na pigmentację oraz na jakość stanu skóry.

Utarło się, że piwo jest dla mężczyzn, a dla pań bardziej wskazane jest wino, jednak piwo ma tyle  pozytywnych zalet, że należałoby przełamać stereotyp, że piwo to męski trunek. Nie wszyscy wiedzą, że picie piwa w rozsądnych ilościach wydłuża życie. Amerykańskie Ministerstwo Rolnictwa w 2005 roku na podstawie różnych badań zakomunikowało, że osoby pijące alkohol w umiarkowanym stopniu żyją dłużej.  Szacuje się, że picie w rozsądnych ilościach zapobiega 26000 zgonów rocznie, dzięki mniejszej podatności ludzi na cukrzycę, zawały serca i udary mózgu. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że piwo ma więcej zalet niż wad i może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. Wszystko przez minerały w nim zawarte. Oczywiście jak to w przypadku alkoholu bywa, wszystko zależy od Ciebie,  we wszystkim musi być umiar. Zbyt duża ilość piwa na pewno Ci nie pomoże.

PIWO2