Piękne dłonie w każdym wieku

Piękne dłonie w każdym wieku

Codziennie wykorzystujemy nasze ręce do pracy i różnych czynności, a eksperci twierdzą, że  to właśnie na dłoniach widać pierwsze oznaki starzenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ skóra na dłoniach jest bardzo cienka i wrażliwa. Na szczęście, przy odrobinie wysiłku, można przywrócić młodzieńczy wygląd dłoni.

Untitled dlonieZauważalne starzenie
Dłonie mają  bardzo małą ilość tłuszczu i dlatego, jeżeli włókna kolagenu i elastyny zaczynają zanikać,  upływ czasu (wieku) staje się coraz bardziej widoczny właśnie na dłoniach. Ciągłe mycie rąk i narażenie na różne substancje chemiczne mają ogromny wpływ na ich wygląd, zatem nie dziwi fakt, że nasze  dłonie wymagają szczególnej opieki i dbania o ich wygląd.

Jajka
Eksperci twierdzą, że  jajka pomagają  przywrócić elastyczność naszej skórze dłoni. To bardzo proste – ubijamy  pianę z białek i mieszamy je z jedną łyżką miodu. Następnie należy  nasmarować ręce tą mieszanką  i pozostawić do wyschnięcia. Zmyć wodą z mydłem, stosować ze dwa razy w tygodniu.

Ziemniaki
Ziemniaki  sprawią, że Twoje dłonie będą ponownie gładkie. Ugotować kilka średnich ziemniaków i rozgnieść  je za pomocą widelca. Dodać 2 łyżki oliwy z oliwek, miód i mleko i włożyć tę mieszankę w lodówce. Nałożyć taką pastę 2-3 razy w tygodniu, pozostawić na dłoniach przez około 15 minut. Zmyć wodą z mydłem.

Cytryna i cukier
Wycisnąć pół cytryny i wymieszać z 2 łyżkami cukru,  wcierać tę mieszaninę w dłonie,  aby poprawić mikrokrążenie i usunąć martwy naskórek. Umyć mydłem i zimną wodą. Taki peeling stosować przynajmniej raz w tygodniu.

Olejek migdałowy
Namoczyć ręce w oleju migdałowym, a następnie w zimnej wodzie przez 5 minut, po wysuszeniu zastosować tłusty krem lub parafinę. Nałożyć bawełniane rękawiczki na ręce i pozostawić na noc. Rano Twoje dłonie będą gładkie i nawilżone.

Wazelina
Należy stosować dobrą wazelinę na ręce, założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić je na noc.

Nie obgryzaj paznokci
To ma wpływ na skórę na dłoniach, a także spowalnia wzrost paznokci, krótkie paznokcie sprawiają,  że dłonie wyglądają na starsze.

Unikaj mycia rąk w gorącej wodzie
Należy unikać mycia rąk i kąpieli w bardzo gorącej wodzie, ponieważ  to może je odwodnić. Zachęcamy do mycia w letniej lub zimnej wodzie.

Chroń swoje ręce przed zimnem
Zawsze należy nosić rękawice, gdy jest zimno na zewnątrz, ponieważ  nasze dłonie są najbardziej narażone na wyziębienie, zwłaszcza, jeżeli masz kłopoty z krążeniem.

Olejek różany
Olej z owoców dzikiej róży pomoże przywrócić elastyczność i piękny wygląd Twoich rąk, odżywia i pielęgnuje. Można wykonywać masaż rąk olejkiem różanym i pozwolić im na chwilę relaksu.