Granat - wpływ na potencję i nie tylko

Granat – wpływ na potencję i nie tylko

Przyszłość medycyny prewencyjnej i leczenia układu krążenia nie jest ukryta w szafce medycznej. Faktycznie naturalne lekarstwa można znaleźć w  kuchennej szafce lub na własnym podwórku. W przyrodzie istnieje wiele cudownych produktów, które mogą nam pomóc w naturalny sposób. Jednym z takich produktów jest owoc granatu, który ma wiele właściwości zdrowotnych.
W Starożytności lekarze docenili właściwości granatu i uznawali sok z granatów za nektar życia. Granat miał opinię  owocu gwarantującego długowieczność. Był symbolem płodności – w większości składa się z samych ziaren owocu! Owoc wykorzystywano niemal w całości: sokiem z granatu leczono rany, skórki wykorzystywano przeciw biegunce, wrzodom, w stanach zapalnych gardła. Kora i korzenie zwalczały tasiemca, a kwiatami granatu leczono cukrzycę.

19Może się to wydawać niezwykłe,  ale naukowcy odkryli, że wyciąg z granatu, stosowany regularnie, może prowadzić do szeregu pozytywnych efektów, takich jak:
ZŁAGODZENIE PROBLEMÓW TRAWIENNYCH  I  POMOC W ODCHUDZANIU –Granaty zawierają kwas cytrynowy i taninę o właściwościach ściągających. Wyciąg z liści granatu może zmniejszać wchłanianie tłuszczu w jelitach. Wpływa korzystnie na wagę, zwłaszcza przy odchudzaniu.

17LECZENIE ZMIAN TRĄDZIKOWYCH I ODMŁADZANIU SKÓRY – Owoce granatu działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu mogą przynieść wiele korzyści osobom z trądzikiem lub problemami skórnymi. Dodatkowo, sok z granatu regeneruje skórę, odmładza ją, poprawia ukrwienie i koloryt skóry oraz spowalnia proces starzenia. Przyśpiesza gojenie zmian trądzikowych, ponieważ owoce granatu mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Zawarty w nich kwas elagowy wzmacnia ściany komórek, zapobiegając utracie wody, co spowalnia proces starzenia.

15ŁAGODZENIE OBJAWÓW MENOPAUZY – Spożywanie soku z granatu może zmniejszyć dokuczliwe objawy  klimakterium, nie powodując jednocześnie skutków ubocznych związanych z hormonalną terapią zastępczą. Swoje właściwości owoc zawdzięcza przede wszystkim fitoestrogenom.

20PRZECIWDZIAŁANIE PROBLEMOM Z EREKCJĄ- W medycynie tybetańskiej były podstawowym składnikiem leku na potencję. Zawarte w granatach substancje czynne mają korzystny wpływ na potencję, redukują zaburzenia erekcji, pobudzają libido i podnoszą doznania erotyczne. Już wypijanie około 1 szklanki soku z granatu dziennie może wspomóc walkę  z zaburzeniami erekcji i niepłodności.

22OBNIŻANIE CHOLESTEROLU I REGULOWANIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO -  Według naukowców picie małej filiżanki soku z granatu dziennie może skutecznie zmniejszyć tempo utleniania cholesterolu. Wszystko to, za sprawą właściwości przeciwutleniajacych – sok z granatu może być pod tym względem nawet trzykrotnie skuteczniejszy niż czerwone wino czy zielona herbata. Sok z granatu jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Tymczasem substancje te przyczyniają się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

12ZAPOBIEGANIE PROCESOM STARZENIA- a nawet spowalnianie postępu demencji wywołanej chorobą Alzheimera.

11POPRAWIANIE PRZEPŁYWU KRWI – u osób z chorobą wieńcową, redukują złogi i zwapnienia, obniżają ciśnienie krwi, a przy tym pomagają utrzymać w ryzach poziom cholesterolu.

14WSPOMAGANIE PRZY LECZENIU RAKA PROSTATY – Jak dowiedli specjaliści z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, sok z granatu przynosi wiele korzyści osobom, które cierpiały na raka prostaty. Wypijanie ok. 200 ml soku z granatu dziennie spowalnia wzrost poziomu tzw. antygenu specyficznego gruczołu krokowego, który świadczy o obecności zmian nowotworowych.
W obecnych czasach sam granat i sok z granatów  doczekał się dużej ilości badań naukowych, które potwierdzają skuteczność granatu przeciwko wolnym rodnikom, procesom zapalnym, a także chorobom serca. To głównie przeciwutleniaczom zawdzięczamy największe zalety granatów. Jedzmy granaty – cieszmy się zdrowiem.