Pokochaj Spirulinę i jej właściwości zdrowotne

Pokochaj Spirulinę i jej właściwości zdrowotne

Spirulina jest jedną z najstarszych form życia na Ziemi. Właściwie jest to cynobacterium, który jest rodzajem sinic i jest całkowicie jadalna. Spirulina, to także prosty, jednokomórkowy organizm. Naukowcy wierzą, że zamieszkuje ziemię od 3,5 miliarda lat. Była znana od tysięcy lat przez Azteków i Majów, a także przez Afrykańczyków i Azjatów. Wzmacnia odporność organizmu 40 razy bardziej niż echinacea i 20 razy więcej niż aloes. Spirulina jest niezwykle bogata w białko (trzykrotnie więcej niż w wołowinie i rybie). Białko to zawiera aż 18 rodzajów aminokwasów, dlatego jest bardzo dobrze przyswajalne. Oprócz tego Spirulina zawiera duże ilości mikro- i makroelementów, witamin i kwasów nukleinowych.

spirulina2Porównując: 1 g Spiruliny ma tyle wartości odżywczych, co 1 kg warzyw. Spirulina dobrze się wchłania, normalizuje poziom cholesterolu we krwi. Poprawia wzrok, stan włosów i paznokci.

  • To świetne źródło łatwo przyswajalnego białka;
  • Stanowi najlepsze źródło kwasu gamma linoleinowego (GLA), dobrego tłuszczu dla mózgu, prawidłowego funkcjonowania serca i innych elementów organizmu;
  • Wzmacniania system immunologiczny (polisacharydy odkryte w Spirulinie nazwane „immuliną” są od 100 do1000 razy bardziej aktywne od preparatów aktualnie używanych w immunoterapii chorób nowotworowych);
  • Obniża poziomu złego cholesterolu ( LDL) i trójglicerydów;
  • Normalizuje poziom cukru we krwi.

Jest ona stosowana jako dodatek do paszy dla zwierząt, jako supelement, a także jako dodatek żywieniowy dla osób pracujących. Spirulina korzystnie wpływa na skórę, włosy i inne zdrowotne korzyści; niektóre z nich są wymienione poniżej:

spirulinaObniża poziom cholesterolu
Spirulina może zwiększyć wchłanianie składników odżywczych i eliminowanie cholesterolu w żyłach. Regularne spożywana spirulina obniża LDL złego cholesterolu i zwiększa poziom dobrego cholesterolu. To z kolei powoduje utratę wagi.

Wielkie źródło przeciwutleniaczy
Posiada właściwości opóźniające procesy starzenia i właściwości przeciwutleniające. Przeciwutleniacz czyni Spirulinę unikalną i nazywa fikocyjaniną, która jest silną substancją przeciwzapalną. Zmniejsza również ból w organizmie.

Bogata w białko
Spirulina zawiera 50% do 60% wagowych białka, a także zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, których potrzebuje nasze ciało. Z tego powodu może całkowicie zastąpić swoje proszki białkowe i suplementy białkowe w proszku spiruliną, a także dodawać ją do  koktajli  codziennie.

Opóźnia procesy starzenia
Tyrozyna jest odpowiedzialna za spowalnianie  starzenia się komórek skóry i na szczęście Spirulina jest bogata w anti-aging tyrozynę, witaminę E i selen. Przeciwutleniacze zawarte w spirulinie eliminują wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Można spożywać spirulinę na codzień, a także stosować ją miejscowo na twarz w postaci maseczki. Sposób sporządzenia: wymieszać spirulinę z wodą na gęstą papkę. Stosuje się ją na twarz i szyję i należy zmyć po 30 minutach. Wykonaj tę maseczkę 3 razy w tygodniu, aby zobaczysz widoczne rezultaty.

Zdrowe włosy
Spirulina jest stosowana do pobudzania wzrostu włosów i do zwalczania problemów z włosami, jak przerzedzenie włosów i łysienie. Pomaga również zwalczać łupież skóry głowy i sprawia, że włosy są wolne od łupieżu na dłużej. Wraz ze spożywaniem spiruliny, użyj ją miejscowo na włosy. Wymieszaj  5-6 łyżek spiruliny  (więcej, jeśli masz dłuższe włosów), 5-6 łyżek mleka kokosowego i wody aż do uzyskania gęstej pasty do smarowania. Zastosuj to na skórę głowy i włosy i pozostaw na 3-4 godziny, potem umyj włosy szamponem.  Można też pozostawić taką maseczkę na noc, po zawinięciu włosów w chustkę.

Antyalergiczna

Spirulina jest silnym anty-alergenem. Spirulina jest korzystna dla organizmu, zmniejszając stan zapalny, który powoduje, że ludzie doświadczają problemów z zatokami i innych reakcji alergicznych. Jeśli cierpisz z powodu przeziębienia i męczy Cię kaszel z powodu kurzu, pyłków itp to prawdopodobnie masz alergię. Regularne spożywanie spiruliny zmniejsza szanse na przeziębienia, podrażnienie błony śluzowej nosa i inne objawy alergiczne.

Wzmacnia system immunologiczny
Spirulina znacznie silniej działa przeciwwirusowo, wspaniale wzmacnia system immunologiczny, stanowiąc naturalną i bezpieczną broń, pomagającą nam zwalczać różne infekcje.

Pomaga w walce z nadwagą
Spirulina może być niezwykle pomocna w walce z nadwagą, ponieważ w jej białku dużą część stanowi fenyloalanina, odpowiedzialna m. in. za kontrolę apetytu. Tak więc, przyjmowanie Spiruliny na półgodziny przed posiłkiem, pozwoli szybciej uzyskać uczucie sytości, a jednocześnie pokryje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

spirulinaSpirulina stanowi wspaniałe źródło wielu substancji odżywczych, niezbędnych do wzrostu i odnowy komórek. Duża zawartość pełnowartościowego białka (około 60-70%), czyni z nich cenne uzupełnienie diet wegetariańskich. Dostarcza również zestaw dobrze przyswajalnych witamin oraz składników mineralnych, co korzystnie wpływa na fizyczną i psychiczną kondycję organizmu. Zawiera łatwo przyswajalny jod niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które pełnią kluczową rolę w regulacji podstawowej przemiany materii i termogenezy, a przy tym warunkuje prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Zawiera również niezbędny błonnik oraz chlorofil, dzięki którym Spirulina, stanowi idealny dodatek do diet odkwaszających i oczyszczających. Spirulina jest alkaliczna, co oznacza, że neutralizuje wpływ kwasowej żywności i pomaga przesunąć poziom Ph na stronę zasadową. To, z kolei powoduje zwiększenie masy kości, (ponieważ organizm nie musi poświęcać wapnia do wyrównania Ph) i znacznie poprawia metabolizm. W ten sposób organizm może pozbyć się substancji, które zaburzają przemianę materii oraz prawidłową aktywność systemu immunologicznego.  Nigdy nie należy kupować suplementów dostarczanych bez oryginalnego opakowania. Oryginalne opakowanie oznakowane jest nazwą producenta, kodem partii produkcyjnej oraz datą ważności, a także gwarantuje, że preparat nie styka się bezpośrednio z żadnym czynnikiem, który mógłby zmienić jego właściwości. Oryginalne opakowanie jest gwarancją, że suplement dotarł do nas w stanie takim samym, w jakim został przygotowany, a więc najprawdopodobniej jest całkowicie bezpieczny.

Przed zakupem warto także zapoznać się z opiniami na temat konkretnego preparatu albo przeczytać informację dołączoną do każdego suplementu diety. Zapraszamy na biuro@magic-water.pl