Co to są rubinowe punkty na ciele? Czy trzeba się martwić?

Co to są rubinowe punkty na ciele? Czy trzeba się martwić?

Czy powinieneś się martwić, jeśli masz rubinowe punkty na całym ciele? W poniższym artykule dowiesz się więcej. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z powodu plam i oznak starzenia się skóry.  Eksperci nazywają te miejsca „punktami rubinowymi”, które zwykle pojawiają się w wieku 40-45 lat. Mogą się jednak pojawić także w wieku dojrzewania. Rubinowe punkty najczęściej nie są niebezpieczne, ale różne inne znaki skórne mogą oznaczać poważną chorobę.

rubinowe punkty1

Naczyniaki starcze, zwane inaczej punktami rubinowymi, są to niewielkie, różowe, fioletowe, czerwone, a czasem i granatowe plamy, bądź wystające grudki na skórze.  Punkty rubinowe są zazwyczaj skutkiem nieprawidłowego rozszerzania się drobnych naczyń krwionośnych. W rzeczywistości  ma to  związek ze starzeniem się ścian naczyń, a ten proces zwykle wyprzedza wyraźne starzenie się innych struktur w naszym organizmie. Te, które koncentrują się na małych obszarach skóry mogą również powodować łagodne guzy.

Jak można usunąć  rubinowe punkty na skórze?

Plamki rubinowe zazwyczaj nie są niebezpieczne, jednak zdarzają się przypadki, że powodują nawet raka. Uważa się je za problem estetyczny i zazwyczaj są one usuwane chirurgicznie lub przy użyciu naturalnych środków zaradczych. Punkty rubinowe można usunąć z pomocą lasera oraz elektrokoagulacji. Czasem stosuje się znieczulenie miejscowe, ale nie jest ono bezwzględnie wymagane. Najczęściej podczas jednego zabiegu można usunąć nawet kilkadziesiąt punktów. Strupki na skórze goją się ok. dwóch tygodni. rubinowe1

Do najczęstszych przyczyn pojawiania się tzw. naczyniaków starczych wymienia się czynniki genetyczne i hormonalne, ale też mogą być skutkiem nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, stosowanie niektórych leków czy też nadużywanie alkoholu. Pojawienie się punktów rubinowych zazwyczaj nie oznacza problemów zdrowotnych, ale jeśli ich liczba gwałtownie wzrośnie, to warto udać się na konsultację lekarską. Można jednak poprawić strukturę naczyń krwionośnych zdrowo się odżywiając, regularnie uprawiać sport, odpowiednio nawadniać organizm dobrą, żywą wodą i systematycznie oczyszczając organizm. To wszystko przyczyni się do odmłodzenia organizmu.

Chcesz zadać pytanie? napisz na:  magicwater.coralpoland@gmail.com