Pozbądź się zapachu potu- bez użycia  chemikaliów

Pozbądź się zapachu potu- bez użycia chemikaliów

Może się to wydawać niewiarygodne, a jednak pot ludzkiego ciała jest w stanie zwalczyć i eliminować infekcje. Związek, który znajduje się w ludzkim pocie nazywany jest dermicydyną i jest odpowiedzialny za zlikwidowanie bakterii zanim dostaną się do wnętrza ciała. Naukowcy z uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji udowodnili, że wytwarzana w ludzkiej skórze dermicydyna zwalcza zarazki, niszcząc ich ściany komórkowe.  A jak to działa? W przypadku pojawienia się zarazków, dermicydyna  bierze udział w procesie unieszkodliwiania bakterii, staje się aktywna w słonym i lekko kwaśnym środowisku. Dermicydyna przenika przez błonę komórkową szkodliwych drobnoustrojów i zabija je.

Sposób działania naturalnego antybiotyku (zwanego peptydami) jest bardzo skuteczny, gdyż opiera się na ataku przypuszczanym na ścianę komórkową, która nie podlega szybkiej modyfikacji. Związki te uważane są za znacznie efektywniejsze w działaniu niż tradycyjnie stosowane popularne antybiotyki, a usystematyzowana wiedza na ich temat może pomóc w przyszłości naukowcom w stworzeniu zupełnie nowej generacji leków. Antybakteryjne peptydy potrafią pokonać wiele rodzajów bakterii, grzybów i wirusów. Są skuteczne w walce przeciwko prątkom gruźlicy i gronkowcowi złocistemu, który z powodu swojej niewrażliwości na działanie konwencjonalnych antybiotyków może wywołać sepsę lub zapalenie płuc i stanowi duże zagrożenie dla szpitalnych pacjentów. Według naukowców, dermicydyna chroni skórę przed infekcjami, zwłaszcza w miejscach ukąszeń przez owady czy zranień.
Niestety ten proces niemal całkowicie jest niszczony przez antyperspiranty, które zatykają kanały potu toksynami i aluminium. W tym przypadku bakterie na skórze zaczynają rosnąć, mnożyć się i w końcu mogą dostać się do krwiobiegu.

Dlatego też, aby nie dopuścić do zakażenia organizmu, zdecydowanie należy zaprzestać używania antyperspirantów i wszystkich tych dezodorantów handlowych, które zawierają toksyny i okazały się bardzo szkodliwe dla organizmu i zdrowia. Niektóre z tych toksyn mogą powodować uszkodzenia układu rozrodczego, a nawet raka i Alheimera oraz wielu innych chorób.

Ale z drugiej strony należy zadbać o naszą higienę i zapach ciała. Tak więc ważne jest – aby to osiągnąć bez użycia antyperspirantu, w naturalny sposób pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. W tym celu tylko proponujemy korzystanie z naturalnych środków zaradczych, aby rozwiązać ten problem. Kupując antyperspirant sprawdzajmy skład! Naturalne środki są nie tylko całkowicie bezpieczne, ale również nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Co z tym potem?   Cóż, sam pot nie ma tego złego zapachu. Zapach jest spowodowany przez bakterie i grzyby, które przetrwały i nie są zabijane przez dermicydynę.

potCzytajmy skład antyperspirantów i „na pierwszy rzut oka” może wydawać się naturalny, a jednak:

  1. Ałun –nie ma zapachu. Jest hypoalergiczny, ma działanie bakteriobójcze, hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Zwęża również ujścia gruczołów potowych, zmniejszając produkcję potu. Antyperspiranty na bazie ałunu dostępne są zarówno w formie jednolitego kamienia, jak i w formie sprayu i sztyftu, uzyskanego z kryształów, które w laboratorium hoduje się po sproszkowaniu minerałów. Wystarczy jednak spojrzeć na skład i okazuje się, że ałun to nic innego jak… aluminium, a konkretniej siarczany glinu: siarczan amonowo-glinowy czy potasowo-glinowy, których tak bardzo chcieliśmy uniknąć.

A gdzie można kupić naturalne antyperspiranty?

Najczęściej w sklepach internetowych z produktami ekologicznymi, sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością. Składniki domowych dezodorantów można kupić w sklepie internetowym z półproduktami kosmetycznymi lub w sklepie zielarskim.

  • UWAGA!  Zawsze czytaj etykiety produktów kosmetycznych i sprawdzaj ich skład. Jeżeli w składzie znajdziesz chemiczne konserwanty, zapachy i barwniki, będzie to oznaczać, że dezodorant lub antyperspirant  nie jest naturalny.

Masz pytania, napisz, chętnie podpowiemy, gdzie kupić:) magicwater.coralpoland@gmail.com