Naturalny sposób na łupież

Naturalny sposób na łupież

Łupież,  to nic innego, jak złuszczanie  się martwych komórek skóry. Łagodne łuszczenie jest normalne, ale silne łuszczenie wymaga leczenia! Łupież może być wynikiem wielu czynników, jak np: upały lub zimno, nadmierna ekspozycja na produkty do stylizacji włosów, przewlekłe zaparcia, stres, zmęczenie, zanieczyszczenie i wiele innych.

Istnieje wiele szamponów przeciwłupieżowych, lotionów, innych środków dostępnych w handlu, ale nic nie działa jak naturalne  maseczki przeciw łupieżowi. Jeśli cierpisz na łagodny  łupież z silnym swędzeniem, to powinieneś to przeczytać. Poniżej znajdują się 2 maski naturalne przeciw łupieżowi, które regularnie stosowane mogą usunąć  łupież na stałe!

MASECZKA1KORZYŚCI:

  •  Jogurt jest dobrym źródłem białka, zawiera również kompleks z grupy witaminy B, która jest świetna na porost  włosów. Działa jak  naturalna odżywka i  ma właściwości zmiękczające włosy. Jogurt pomaga poprawić strukturę włosów, jak również  wspomaga w leczeniu łupieżu i wypadaniu włosów.
  • Miód jest kolejnym rewelacyjnym  składnikiem, który działa jak naturalny środek utrzymujący wilgoć. Ma także niesamowite właściwości przeciwbakteryjne i lecznicze. Miód jest naturalnym środkiem zmiękczającym i odżywczym. Poprawia zdrowie mieszków włosowych, a także wzmacnia ich cebulki. Utrzymuje skórę głowy przed infekcją bakteryjną.  Ponadto  sprawia, że matowe włosy stają się błyszczące.
  • Ocet jabłkowy działa  przeciwzapalnie i łagodzi   swędzenie skóry głowy. Ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, które hamują łupież powodujący grzyby i bakterie. Ocet jabłkowy  równoważy pH i sebum  skóry głowy, która jest główną przyczyną łupieżu.
  • Cebula ma właściwości lecznicze, które leczą problemy głowy, takie jak świąd, łupież, wszy itp.

maseczka2Propozycja maseczki:
Potrzebujesz: 2 łyżki jogurtu, 1 łyżka ocet jabłkowy (możesz je zastąpić sokiem cytrynowym, jeśli nie masz octu) i 1 łyżeczkę miodu.

Sposób: W misce dodać 2 łyżki jogurtu, 1 łyżkę octu jabłkowego  lub soku z cytryny i 1 łyżeczkę miodu. Dobrze zmieszaj składniki, upewniając się, że nie grudek. Wmasuj tę maseczkę w skórę głowy. Po dokładnym wmasowaniu, pozostaw maseczkę na głowie przez 1 godzinę. Następnie umyj włosy szamponem. Zastosuj tę maseczkę co najmniej jeden raz w tygodniu.

maseczka z cebulaMaseczka z cebulą
Rzeczy, których potrzebujesz:  2 łyżki pokrojonych i  roztartych cebul  i 2-3 łyżek octu jabłkowego.

Sposób: W misce wymieszać 2 łyżki zmiażdżonej cebuli, a następnie dodaj 2-3 łyżki octu jabłkowego. Dobrze wymieszaną maseczkę wetrzyj w skórę głowy. Załóż ręcznik lub czepek i pozostaw przez 1 godzinę. Następnie umyj włosy szamponem. Zastosuj maseczkę minimum jeden raz w tygodniu.

Masz pytania? napisz do nas:)