Zaczynaj dzień wodą z miodem

Zaczynaj dzień wodą z miodem

Kto z was  stosuje  poranną rutynę  wypicia ciepłej  wody? Picie ciepłej  wody rano pomaga oczyścić jelita, a także przyspiesza perystaltykę jelit. Czysty brzuch jest wprost proporcjonalny do szczęśliwego nastroju i doskonałej skóry i zdrowia. Dodanie kilku zdrowych składników do wody, poprawia jej jakość i korzyści dla zdrowia a dodanie miodu do wody  jest jedną z najlepszych metod oczyszczania organizmu. Woda miodowa ma wiele korzyści zdrowotnych i kiedy zaczyna się nią dzień, jest to najlepsza rzecz! Oto najważniejsze powody, dla których dobry dzień zaczyna się od dobrego samopoczucia:

woda z miodem

RECEPTA: 1 filiżanka ciepłej wody, dodaj 1 łyżkę naturalnego miodu i wymieszaj, aż się rozpuści. Wypij na pusty żołądek.

KORZYŚCI:

  • Picie wody miodowej codziennie  rano może pomóc w walce z oddechem. Ma właściwości antybakteryjne i  właściwości, które pomagają pozbyć się  nieświeżego oddechu, za który  odpowiadają bakterie  w jamie ustnej.
  • Ciepła woda miodowa, wypita  rano na czczo, pobudza układ trawienny, pomaga w produkcji śluzu jelitowego, nawilża jelito grube.  Woda miodowa jest bardzo korzystna dla całego organizmu, ponieważ pomaga w wypłukaniu toksyn  obecnych  w organizmie,  przez zwiększenie funkcji enzymów i pobudzanie pracy wątroby.
  • Woda miodowa pomaga rozluźnić mięśnie żołądkowo-jelitowe, zapobiegając tym samym gazom i wzdęciom. Specjaliści od zdrowia zalecają miód w leczeniu dolegliwości żołądkowych, takich jak niestrawność czy kolka.
  • Mieszanka miodu i wody pomaga zmniejszyć poziom cholesterolu we krwi o około 10%. Dodanie cynamonu do tego może wspomóc działanie. Wymieszaj od 1 do 2 łyżek miodu z  1/4 łyżeczki cynamonu, dodaj  ciepłej wody i  pij  codziennie.
  • Składnikami odżywczymi są związki występujące w roślinach, które pomagają chronić roślinę przed szkodami. Składniki roślinne zapewniają zarówno korzyści antyoksydacyjne, jak i przeciwzapalne, które pomagają utrzymać dobre zdrowie. Ponieważ miód pochodzi z roślin, ma również składniki odżywcze.
  • Kiedy pijesz wodę z miodem, to może pomóc Ci zdjąć  dodatkowe kilogramy.  Martwi Cię  naturalny cukier w miodzie?  to jest korzyść, ponieważ  to naturalny cukier,  dobry dla ciebie i daje zdrowe kalorie. Może też pomóc w wyeliminowaniu pragnień  picia słodkich napojów.
  • Woda miodowa  naturalnie zawiera nadtlenek wodoru, środek antyseptyczny. Surowy miód pomaga walczyć z odpornym na metycylinę  Staphylococcus  aureus (MRSA), który jest rodzajem zakażenia bakteryjnego i staje się odporny na antybiotyki. Regularne spożycie wody miodowej rano pomaga również w leczeniu zakażeń układu oddechowego.
  • Regularne spożycie wody miodowej  pomaga uzyskać  czystą i gładką  skórę, która wygląda wyraźnie młodziej. Miodowa równowaga trawienna  poprawia metabolizm, a także usuwa toksyny, utrzymuje skórę czystą i wyraźnie zapobiega trądzikowi.